Kommunikációs játékok

„Ha mindig azt teszed amit mindig is tettél, akkor mindig azt fogod kapni, amit mindig is kaptál. Ha az amit teszel nem működik, tégy valami mást." Joseph O'Connor&John Seymour


Mindannyian tudunk kommunikálni eszmélésünk óta, mire lehet jó mégis felnőttként részt venni egy ilyen tréningen?

A kérdés jogos. Ugyanakkor nagyon sokan élik át azt, hogy valamilyen szándékkal közölnek valamit és teljesen mást érnek el vele mint amit szerettek volna. Hol a hiba? Hiszen egy nyelvet beszélünk, vagy mégsem?

Virginia Satir szerint az emberek elenyésző hányada (kevesebb mint 5%-a) kommunikál tisztán, hatékonyan. Mivel spontán módon alakítjuk beszédünket, ezért nincs is a tudatos ellenőrzésünk alatt ez a folyamat. Így már nem csoda, hogy kommunikációnk eredménye is sokszor esetleges.

A tréning alkalmat kínál a résztvevőknek arra, hogy tapasztalati úton fedezzék fel a nyelvi struktúrák hatásait.
Alkalmunk lesz megismerni azokat a játszmákat, amelyek igencsak rombolóan hatnak a kapcsolatokra, ugyanakkor áttekintjük azt is, hogy mit tehetünk annak érdekében, hogy felszámoljuk az olyan beidegződéseinket, melyek feltehetően tévútra vezetnek bennünket.

Ráirányítjuk a figyelmet kommunikációnk nem verbális elemeire, hiszen ezek hatása hangsúlyosabb sokszor a verbális elemeknél.

A tréning játékos elemekkel tarkított, oldott légkörben zajlik, ahol mindenki megfogalmazhatja nehézségeit és együtt keressük a megoldásokat a felmerülő gondokra.


A tréningre szeretettel várunk minden olyan érdeklődőt, aki tudatosítani akarja a saját kommunikációs mintáit és védett, oldott légkörben szívesen kísérletezik, nyitott új szempontok átgondolására, hasznosítására.